Wysokość oraz forma wynagrodzenia Kancelarii jest dostosowywana do potrzeb i możliwości naszych Klientów. Zależy ona w głównej mierze od stopnia skomplikowania sprawy oraz szacowanego nakładu pracy.
Mając za względzie zróżnicowane potrzeby naszych Klientów, oferujemy trzy podstawowe systemy rozliczeń: system godzinowy, system ryczałtowy, premia za sukces. W zależności od charakteru usługi oraz oczekiwań Klientów, dopuszczamy także rozliczenia w formie mieszanej, będącej modyfikacją systemów podstawowych. Jesteśmy także otwarci na inne, zaproponowane przez Państwa systemy.

SYSTEM GODZINOWY

Jest to najprostsza i najbardziej rozpowszechniona forma rozliczeń. Wynagrodzenie ostateczne jest nacechowane pewną zmiennością, stanowiąc iloczyn liczby godzin poświęconych na wykonanie danej usługi oraz ustalonej uprzednio stawki godzinowej. Po wykonaniu usługi (lub w ustalonych odstępach czasu) Nasi Klienci otrzymują szczegółowe zestawienie działań Kancelarii, wraz z poświęconą na ich wykonanie liczbą godzin.

SYSTEM RYCZAŁTOWY

Ryczałtowa forma rozliczeń polega na ustaleniu stałego wynagrodzenia za daną usługę. System ryczałtowy najczęściej używany jest w następujących sytuacjach:

- bieżąca obsługa prawna – system ryczałtowy przewiduje w tej sytuacji stałą kwotę wynagrodzenia za wykonywaną usługę. Odpowiada ona ustalonej uprzednio z naszym Klientem liczbie godzin pracy Kancelarii w danym miesiącu (najczęściej między kilkanaście/kilkadziesiąt a około 160 godzin). Ryczałt pozwala naszym Klientom zoptymalizować koszty, ponieważ stawka za godzinę pracy Kancelarii w tym systemie jest z reguły niższa niż analogiczna stawka w systemie godzinowym;

- prowadzenie spraw sądowych – ryczałtowe wynagrodzenie może obejmować zarówno reprezentację naszego Klienta przed Sądem (prowadzenie całości postępowania), jak i reprezentowanie na poszczególnych rozprawach. Korzyść dla Klienta to przygotowywanie pism procesowych w toku postępowania, które nie jest dodatkowo płatne;

- dochodzenie roszczeń pieniężnych – ryczałtowy system rozliczeń dla naszych Klientów, borykających się z problemem wyegzekwowania należnych im świadczeń, wynikających z wystawionych faktur. Klienci minimalizują koszty obsługi prawnej, ponieważ część wynagrodzenia może obejmować zasądzane w wyroku koszty zastępstwa procesowego, pokrywane przez dłużnika.

PREMIA ZA SUKCES

Forma rozliczeń najczęściej używana w przypadku spraw sądowych. Kwota wynagrodzenia składa się z dwóch części:

-  niskiej kwoty podstawowej (płatnej najczęściej w systemie ryczałtowym),

- wyższej kwoty dodatkowej (płatnej jedynie w przypadku pomyślnego rozstrzygnięcia sprawy).
Taka forma wynagrodzenia pozwala naszym Klientom zmniejszyć koszty obsługi prawnej w przypadku niekorzystnego dla nich wyniku postępowania sądowego. Jednocześnie Klienci mają poczucie, iż reprezentujący ich interesy pełnomocnik ma dodatkową motywację, aby wygrać sprawę.

projekt & realizacja: intermania.pl